O PROJEKCIE

KINDER Joy of moving to międzynarodowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez Grupę Ferrero. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce program KINDER Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a hasło mu towarzyszące – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA! – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym.
Warto podkreślić, iż wydarzenia KINDER Joy of moving realizowane we wszystkich regionach Polski, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny. W 2018 roku firma Ferrero podjęła współpracę z Moniką Pyrek oraz zespołem z jej Fundacji w celu promocji aktywnego stylu życia wśród najmłodszych oraz ich rodzin w Polsce! Projektami, jakie zostały wspólnie zrealizowane są KINDER Joy of moving Monika Pyrek Camp oraz KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF. W 2020 roku drugi z wymienionych projektów został rozbudowany o wersję online, czyli KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformę!

KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF jest projektem uwielbianym przez dzieci oraz docenianym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jego sukces kryje się w połączeniu promocji aktywności fizycznej z nowymi technologiami. To co warte podkreślenia, to fakt, iż dzięki uczestnictwu w naszych zajęciach dzieci mogą przekonać się, ile radości, w przeciwieństwie do biernej rozrywki, daje nam sportowa zabawa! W ciągu dwóch lat w projekcie alternatywnych lekcji WF uczestniczyło blisko 21 tysięcy dzieci oraz ponad 12 tysięcy nauczycieli szkół podstawowych z 14 województw naszego kraju. Obecnie projekt wkracza na nowy etap, czyli nasz KINDER Joy of moving road tour, zostaje uzupełniony o eplatformę!

 

Co znajdziecie na KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformie?

Zespół Fundacji Moniki Pyrek we współpracy z doświadczonymi instruktorami, specjalistami z zakresu edukacji olimpijskiej oraz sportowcami opracował serię materiałów edukacyjnych: od video z instruktażem ćwiczeń dotyczących różnych dyscyplin sportu, przez zestawy gier i zabaw ogólnorozwojowych dla najmłodszych, po artykuły poświęcone aktywności fizycznej czy podcasty i webinaria z udziałem 3-krotnej medalistki mistrzostw świata i 4-krotnej olimpijki Moniki Pyrek.

Do kogo kierowana jest KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platforma?

Dzięki różnorodności opracowanych treści e-platforma jest dla każdego! Zarówno Rodzicie, jak i Nauczyciele znajdą na niej mnóstwo inspiracji, ale i najmłodsi poznają tajniki techniki od Mistrzów Sportu! Co ważne dostęp do KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformy jest całkowicie bezpłatny!

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.