Jeździsz na goofie czy regular? Uczymy się podstaw jazdy na deskorolce!

Dziś za pośrednictwem deskorolki wcielimy się w miejskich surferów! Skateboarding to dyscyplina sportu wywodząca się z surfingu, która swoje naturalne środowisko odnalazła właśnie w przestrzeni miejskiej. Jako przyrząd służy nie tylko do wykonywania skomplikowanych trików ale również jako bardzo poręczny i wygodny środek transportu. Deskę możemy zabrać praktycznie wszędzie!

Profesjonalni i zawodowi skaterzy używają deski również w trakcie zawodów deskorolkowych, podczas których starają się wykonać serie tricków i ewolucji. Sędziowie na takich zawodach oceniają prawidłową technikę, styl wykonania danego elementu oraz kreatywność. Właśnie w takiej odmianie deskorolka już podczas Igrzysk w Tokio zadebiutuje jako sport olimpijski. 

Zanim jednak trafimy na profesjonalne skateparki musimy dobrze poznać podstawy. W tym celu Monika Pyrek zaprosiła specjalistę - Kuba Golański, instruktor deskorolki wprowadzi nas w nowy cykl zajęć. Zaczynamy od nauki prawidłowej pozycji i jazdy na wprost. Powodzenia!

Uwaga: przed rozpoczęciem zajęć koniecznie należy założyć niezbędne ochraniacze na kolana i łokcie oraz odpowiednio dopasowany kask. Ponadto szczególnie na początku swojej przygody z deskorolką poproś o pomoc i asekurację osobę dorosłą. Pierwsze próby na desce wykonuj na trawie lub innym miękkim podłożu. 

Do ćwiczeń przygotuj:

  • Deskorolka dopasowana do Twojego wzrostu, wagi i umiejętności
  • Ochraniacze na łokcie i kolana
  • Odpowiednio dopasowany kask
  • Pomoc osoby dorosłej jako asekuracja
  • Fragment wolnej, bezpiecznej i płaskiej przestrzeni najlepiej z nawierzchnią kauczukową lub betonową

Udostępnij wideo Instruktaż

;