Zajęcia z gimnastyki - uczymy się przewrotów!

Po opanowaniu ćwiczeń kształtujących czyli tzw. pozycji początkowych czas na naukę kolejnych elementów gimnastycznych.

Każdy z nas próbował wykonać popularnego fikołka czyli przewrotu w przód lub w tył. Jest to podstawowy element gimnastyczny jednak należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach aby wykonywać to ćwiczenie całkowicie poprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Ponadto bardzo dobre opanowanie przewrotów jest początkiem do nauki zdecydowanie trudniejszych elementów jak choćby salto. 

Materiał przygotowali dla nas i poprowadzili Mistrzowie gimnastyki, olimpijczycy Marta Pihan-Kulesza i Roman Kulesza, którzy poza nauką samych elementów uwzględnili w treningu także szereg ćwiczeń przygotowujących nas do wykonania prawidłowych przewrotów. Zatem wybierzcie fragment wolnej przestrzeni, rozgrzejcie się dokładnie i zapraszamy do wspólnej nauki przewrotu w przód i w tył.
Powodzenia!

Do ćwiczeń przygotuj:

  • Fragment wolnej przestrzeni
  • Wygodny strój (ćwiczymy bez obuwia)
  • Miękki trójkątny materac lub kołdry i poduszki
Materiał pomógł stworzyć
Marta i Roman Kulesza
Polscy gimnastycy startujący w gimnastyce sportowej, trenerzy The Little Gym. Marta Pihan-Kulesza brała udział w Igrzyskach w Pekinie i Londynie. Roman Kulesza jest Olimpijczykiem z Londynu. Wielokrotni Mistrzowie Polski w gimnastyce sportowej.

Udostępnij wideo Instruktaż

;