Ćwiczenia kształtujące czyli gimnastyczne podstawy - cz. II

Ćwiczenia kształtujące - wiecie dlaczego są tak ważne? Bo to gimnastyczne podstawy, których znajomość przyda się każdemu! A niestety nie wszyscy potrafimy rozróżnić podstawowe pozycje wyjściowe. Zastanawialiście się może czym się różni opad tułowia w przód od skłonu tułowia w przód? Jak zrobić siad podparty i przejść do siadu ugiętego? Siad wykroczno-zakroczny?

Te i wiele innych pozycji znajdziecie w materiale przygotowanym przez naszych ekspertów i olimpijczyków - Martę Pihan - Kuleszę i Romana Kuleszę! Ćwiczcie cierpliwie i opanowujcie je dokładnie, bo to najlepsza "baza" do ogólnej sprawności i prawidłowego wykonywania innych ćwiczeń, nie tylko tych gimnastycznych! Ćwiczenia oczywiście prezentuje również Monika Pyrek i uśmiecha się do Was zachęcając do codziennej aktywności. 

Życzymy udanych skłonów, wykroków i podporów :) 

Do ćwiczeń przygotuj:
  • Niewielki fragment wolnej przestrzeni
  • Mata do ćwiczeń
  • Wygodny strój
Materiał pomógł stworzyć
Marta i Roman Kulesza

Polscy gimnastycy startujący w gimnastyce sportowej, trenerzy The Little Gym. Marta Pihan-Kulesza brała udział w Igrzyskach w Pekinie i Londynie. Roman Kulesza jest Olimpijczykiem z Londynu. Wielokrotni Mistrzowie Polski w gimnastyce sportowej.

Udostępnij wideo Instruktaż

;