Ćwiczenia kształtujące - poznaj pozycje początkowe w gimnastyce

Ćwiczenia kształtujące – są to tzw. pozycje wyjściowe i wywodzą się z gimnastyki. Mają one na celu wyrobienie i kształtowanie prawidłowej postawy ciała człowieka. Te ćwiczenia są ogólnorozwojowe oraz bezpieczne i uniwersalne dla każdego, małego.. i dużego! Przygotujcie przestrzeń, wygodny strój i koniecznie spróbujcie zestawu ćwiczeń kształtujących zaproponowanych przez Martę Pihan - Kuleszę i Romana Kuleszę. 

Do ćwiczeń przygotuj:

  • Niewielki fragment wolnej przestrzeni
  • Mata do ćwiczeń
  • Wygodny strój

Monika Pyrek podjęła kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem, pod czujnym okiem trenerów - mistrzów gimnastyki - wykonuje ćwiczenia kształtujące. Postawa zasadnicza, równoważna, rozkroczna? Przysiady, klęki, wypady? Wszystko to znajdziecie w dzisiejszym materiale! 

Ćwiczenia te, poprzez konieczność przyjęcia określonej pozycji wyjściowej i dokładność wykonania zadania ruchowego, uczą skupienia i koncentracji na konkretnym zadaniu. To wszystko pozytywnie pływa na budowanie dyscypliny wewnętrznej! Oczywiście my stawiamy też na dobrą zabawę i czerpiemy dużo radości z każdej aktywności. Pamiętajcie więc o uśmiechu na twarzy podczas wykonywania ćwiczeń! :)  

Do wspólnych treningów zaproście swoich bliskich!

Życzymy wspaniałych treningów! 

Materiał pomógł stworzyć
Marta i Roman Kulesza
Polscy gimnastycy startujący w gimnastyce sportowej, trenerzy The Little Gym. Marta Pihan-Kulesza brała udział w Igrzyskach w Pekinie i Londynie. Roman Kulesza jest Olimpijczykiem z Londynu. Wielokrotni Mistrzowie Polski w gimnastyce sportowej.

Udostępnij wideo Instruktaż

;