Planszówka BIATHLON do wydrukowania i zabawy dla każdego!

Przed Wami gra w wyścig biathlonowy. Biathlon to sport stanowiący połączenie biegu narciarskiego oraz strzelania z karabinku pneumatycznego. Tak samo jest w naszej grze, w której liczy się nie tylko sprawnośc fizyczna ale także dokładność, wiedz i oczywiście szczęście. Zupełnie jak w prawdziwym sporcie!

Spróbuj przebyć jak najszybciej dystans biegu biathlonowego, posługując się rzutami kostką. Rozpoczyna gracz, który wyrzuci najwięcej oczek. 

Na trasie znajdują się pola opisane jako aktywności fizyczne. Jeżeli się na takim stanie, należy wykonać podaną aktywność, aby móc podążać dalej. Niewykonanie jej oznacza opuszczenie następnej kolejki.

Na trasie rozstawione są strzelnice, na których trzeba oddać po 3 strzały, czyli odpowiedzieć na 3 pytania losowane z puli. Jeżeli na któreś nie odpowie, może w następnej kolejce dobierać po jednym pytaniu na każde pudło. Jeżeli wciąż nie odpowie, musi udać się na karną rundę.


Do gry przygotuj:

  • kostkę do gry
  • pionki
  • wydrukowane plansze i zestawy pytań z załączników na dole strony

Materiał pomógł stworzyć
Radosław Nawrot
dziennikarz sportowy z Poznania, autor książek, komiksów i publikacji o tematyce sportowej m.in. serii "Słynni polscy olimpijczycy". Laureat teleturnieju "Wielka Gra".

Udostępnij artykuł

;