Mikołajkowe limbo, choinka czy nos Rudolfa? Dziś świąteczne gry i zabawy dla całej rodziny!

Święty Mikołaj gra w Limbo
Przybory: kij od szczotki, poduszki. 

Przygotowanie: Ustaw poziomo kij na dowolnej wysokości np. 140cm. Mogą go trzymać dwie osoby równolegle do podłogi lub jedna osoba może opierać go o ścianę. Każdy uczestnik wkłada sobie pod koszulkę poduszkę (brzuch Świętego Mikołaja).

Przebieg: Każdy uczestnik ma za zadanie przejść pod kijem na wyznaczonej wysokości. Tylko stopy mogą mieć kontakt z podłogą oraz nie można pochylać się do przodu podczas przechodzenia. Uwaga na dodatkowy brzuch – nim też nie wolno dotknąć kija! Gdy każdy przejdzie daną wysokość, należy obniżyć ułożenie kija i próbować dalej.

Choinka
Przybory: Zielone kartki A4.

Przygotowanie: Rozdaj każdemu uczestnikowi kartkę zielonego papieru.

Przebieg: Na sygnał uczestnicy mają za zadanie porwać swoją kartkę na kształt choinki, trzymając ją za swoimi plecami. Zawodnicy mogą użyć tylko rąk. Po określonym wcześniej czasie np. 3 minuty, porównaj rezultaty i wybierz zwycięzcę!

Nos dla Rudolfa
Przybory: Taśma, czerwony papier, tektura/kartka z bloku technicznego, kredki/flamastry, nożyczki, opaska na oczy.

Przygotowanie: Narysuj (lub wydrukuj) na tekturze renifera Rudolfa bez nosa i przyklej rysunek na ścianie. Przygotuj nos Rudolfa: wytnij koło z czerwonego papieru i przyklej kawałek taśmy na jego brzegu.

Przebieg: Wybranej osobie zakładamy opaskę na oczy. Osoba z opaską na oczach stoi około 2 metry od rysunku i trzyma w dłoni nos Rudolfa. 2 zawodników obraca daną osobę kilka razy. Zadaniem osoby z zasłoniętymi oczami jest przykleić nosa Rudolfa tam, gdzie jego miejsce. Kto przyklei nos najbliżej wyznaczonego miejsca, wygrywa.

Odmiana: Pozostali uczestnicy mogą udzielać danej osobie wskazówek. Dobrze jest w tym wariancie dać ograniczony czas na wykonanie zadania.

Udostępnij artykuł

;