Pisankowe jajka czy Śmingusowe zmagania? Świąteczne zabawy dla całej rodziny!

Święta to z pewnością chwila odpoczynku i okazja na wyjątkowy czas spędzony z rodziną. Z tej okazji przygotowaliśmy dwie gry i zabawy, w które grać mogą wszyscy, i mali  i duzi. Ponadto do zabawy potrzebujemy zaledwie kilka przyborów codziennego użytku, które można znaleźć w domu.

Życzymy dużo uśmiechu podczas rodzinnych zmagań!

PISANKOWE JAJKA
(zabawa przy świątecznym stole)

Przybory: 2 ugotowane jajka (pisanki), sól, równe i twarde podłoże np. stół.
Przygotowanie: Dwa jajka i sól okładamy na stole.
Przebieg: Zadaniem startującego jest ustawienie jak najszybciej dwóch jajek – jedno na drugim. Do pomyślnego wykonania tego zadania musimy wykorzystać szczyptę soli. Należy na stół posypać szczyptę soli, położyć na niej jedno jajko stroną boczną. Następnie leżące jajko posypujemy także szczyptą soli i na nim bardzo delikatnie układamy drugie jajko. Kryształki soli tak się układają, że umożliwia to ustawienie jednego jajka na drugim.
Odmiana: Dwie osoby startują – wygrywa zawodnik, któremu szybciej uda się ustawić jajka jedno na drugim.

 

ŚMINGUSOWE ZMAGANIA
(najlepiej w ogrodzie)

Przybory: papier toaletowy, taśma klejąca, 3 puszki po napojach, 3 pistolety na wodę.
Przygotowanie: odrywamy z rolki papieru toaletowego odcinek długości ok. 50 cm. Za pomocą taśmy klejącej z jednej strony doczepiamy pustą puszkę po napoju. Z drugiej strony papieru naklejamy taśmę, którą z kolei przyklejamy do drzewa w ogrodzie - 3 drzewa, 3 papiery z przyklejoną puszką. Trzech startujących staje 4 m od swojej puszki z pistoletem na wodę.
Przebieg: Uczestnicy starają się jak najszybciej strumieniem wody przerwać papier tak, żeby puszka spadła na podłoże. Wygrywa osoba, która zrobi to najszybciej.

Materiał pomógł stworzyć
Dariusz Nowicki
Absolwent i pracownik warszawskiej AWF z tytułem doktora. Pracuje na uczelni na Wydziale Wychowania Fizycznego, gdzie prowadzi zajęcia z: Gier i Zabaw Ruchowych, Badmintona, Gier Terenowych, Biegów na Orientację, Żeglarstwa i Narciarstwa.

Udostępnij artykuł

;