Pomysł na aktywne popołudnie? Prezentujemy 3 gry i zabawy, w które zagracie całą rodziną!

KARTON, KARTKI PAPIERU, PLASTIKOWA BUTELKA, PIŁECZKI DO PING-PONG I.... GRAMY!

Okazuje się, że aby spędzić aktywne popołudnie w domu z rodziną lub przyjaciółmi wcale nie potrzeba wiele. Ba! Nawet bardzo mało. Wykorzystując jedynie podręczne domowe przedmioty możemy rozegrać pojedynek lotniczych akrobacji, uczyć się współpracy niczym łowcy czy zagrać w sportowe oczko. Co więcej, przygotowanie do zabawy już jest niezłą zabawą! Jak to zrobić? Zobaczcie sami, przygotowaliśmy dla Was 3 gry i zabawy, które zapewnią Wam dużą dawkę uśmiechu.

Ważne: instrukcje gier można pobrać w formie graficznych instrukcji – są one umieszone pod artykułem.

GRA 1: AKROBACJE LOTNICZE
Przybory: Samolot z papieru dla każdego (kartka A4), duży karton papieru – nawet 1x1 metr.

Przygotowanie: Dla każdego zawodnika wykonujemy samolot z papieru – najlepiej zwykłą „strzałkę”. W kartonie wycinamy otwory różnej wielkości i numerujemy opisując flamastrem. Karton zawieszamy w świetle drzwi lub opieramy o stół lub krzesło.

Przebieg: Z odległości 3-4 metrów zawodnicy starają się trafić swoim samolotem w otwory wycięte w kartonie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie określoną liczbę punktów

GRA 2: ŁOWY
Przybory: 2 sznurki o długości ok 50 cm każdy, 10 piłeczek ping-pong, mały pojemnik na piłeczki, papierowe kubeczki.

Przygotowanie: Piłeczki umieszczamy na podłodze w rozsypce. Zespół dwuosobowy chwyta oba sznurki za końce tak, żeby utworzyły linię równoległą.

Przebieg: Zadaniem pary zawodników jest zbieranie piłeczek z podłogi za pomocą sznurków (przez ich napinanie) do pojemników. Piłeczek nie można dotykać rękoma. Zadanie można wykonywać na czas, do celu lub jeśli mamy dwie pary to w rywalizacji – kto pierwszy.

GRA 3: OCZKO - 21
Przybory: 5 butelek plastikowych ponumerowanych od 1 do 5, piłka tenisowa

Przygotowanie: Ponumerowane butelki ustawiamy pionowo na podłożu, tak aby wszystkie stykały się ze sobą. Miejsce rzutów oddalone jest o około 2 metry. Celem gry jest zdobycie 21 punktów.

Przebieg: Zawodnicy (od najmłodszego rozpoczynając) rzucają piłką po kolei do ponumerowanych butelek. Każdy ma jeden rzut. Pierwszy zawodnik rzuca do wszystkich butelek skupionych w jednym miejscu i zdobywa tyle punktów ile będzie przewróconych punktowanych butelek. Przed rzutem następnego zawodnika butelki ponownie ustawia się w miejscu, w którym się zatrzymały po przewróceniu przez poprzednika. I tak kolejni zawodnicy mają coraz trudniej, bo butelki znajdują się coraz dalej i są rozproszone. Osoba, która jako pierwsza osiągnie lub przekroczy 21 punktów - wygrywa.

Odmiana: Aby wygrać należy zebrać dokładnie 21 punktów. W przypadku, jeśli ktoś po zbiciu ostatniej butelki zdobędzie 22 lub więcej punktów, to automatycznie traci punkty i zaczyna od 10.

Udostępnij artykuł

;