Zimowa aktywność bez wychodzenia z domu - 3 gry i zabawy dla całej rodziny!

BITWA NA ŚNIEŻKI W WASZYM POKOJU? TAK, TO JEST MOŻLIWE!

W okresie zimowym regularna aktywność na świeżym powietrzu jest dużo trudniejsza, dlatego przygotowaliśmy dla Was 3 propozycje gier i zabaw zimowych, które swobodnie przeprowadzicie w domu. Do ich wykonania nie potrzeba wiele, wystarczy kilka domowych przedmiotów i trochę naszej kreatywności, a wspólna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Ważne: instrukcje gier można pobrać w formie graficznych instrukcji – są one umieszone pod artykułem.

GRA1: SNIEŻNA BITWA
Przybory: taśma klejąca, 10 kulek z papieru, dwa krzesła z oparciem

Przygotowanie: Krzesła ustawiamy w odległości 1,5 metra od siebie. Naklejamy taśmę klejącą między oparciami dwóch krzeseł tak, żeby część klejąca była po obu stronach. Klejąca strona powinna mieć 5 do 10 cm szerokości, więc przy wąskiej taśmie trzeba nakleić kilka razy.

Przebieg: Dwóch zawodników siada w klęku po przeciwnych stronach "siatki" - taśmy z 5 kulkami papieru w odległości 3 metrów od "siatki". Uczestnicy starają sie rzucać tak "śnieżkami", żeby przykleiły się do taśmy rozpiętej na krzesłach. Wygrywa ten zawodnik, który przyklei więcej "śnieżek" do taśmy. Jeżeli kulka spadnie na ziemię w strefie bliższej niż linia pola uderzeń, to zawodnik wchodzi do strefy, zabiera kulkę i cofa się za linię.

Odmiana: Mozna nakleić taśme na futrynie drzwi.


GRA 2: POGROMCY ŚNIEŻEK
Przybory: 10 piłeczek ping-pong (śnieżki), 10 kubeczków

Przygotowanie: Dwie osoby siadają na podłodze w odległości 3 m. Jedna posiada 10 piłeczek, a druga 10 kubeczków

Przebieg: Jedna osoba toczy „śnieżki” po podłodze a łapacz stara się nakryć piłeczkę za pomocą kubka. Każda złapana w ten sposób piłka daje 1 pkt dla zawodnika.

Odmiana: Piłki można rzucać tak, żeby odbijały się od podłogi kozłując.


GRA 3: ZIMOWE MALOWIDŁA
Przybory: kartka papieru na osobę, flamaster.

Przygotowanie: Jedna osoba staje za plecami drugiej i trzyma kartkę papieru na plecach poprzednika, na której wykonuje rysunek pisakiem. Druga osoba stojąca z przodu swój rysunek wykonuje na kartce opartej o ścianę. 

Przebieg: Jedna osoba staje za plecami drugiej i trzyma kartkę papieru na plecach poprzednika, na której wykonuje rysunek pisakiem. Na kartce wykonuje prosty rysunek zimowego elementu. Druga osoba stojąca z przodu swoją kartkę opiera na ścianie i na podstawie czucia stara się narysować to co aktualnie rysuje się na jego plecach. Na zakończenie porównujemy jak osobie z przodu udało się odwzorować właściwy rysunek.

Odmiana: Osoba stojąca za plecami drugiej opiera kartkę o czoło i nos poprzednika. Zadanie polega na wykonaniu autoportretu za pomocą flamastra na kartce, która przylega do twarzy. Można po kolei mówić co się rysuje: nos, oczy, usta, czoło, brodę itp. Wszystko zależy od inwencji malującego. Następnie autoportret wykonuje kolejna osoba. Na zakończenie porównujemy swoje dzieła.

Udostępnij artykuł

;