Planszówka dla aktywnych, czyli gra w 33!

Gry planszowe są bardzo atrakcyjne, choć zazwyczaj mało w niej aktywności fizycznej. Postanowiliśmy więc połączyć atrakcyjność planszówek z elementami ruchowymi. W grze „33” mamy planszę z 33 polami, które uczestnicy pokonują przechodząc swoimi pionkami. Gra ta jest kompilacją szczęścia w rzutach kostką i sprawności wykonywanych zadań. W formie wyścigu to wszyscy uczestnicy (jeden sędzia) startują jednocześnie wykonując zadania. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze lub przekroczy pole nr 33. Ponadto samodzielne wykonanie elementów gry integruje i konsoliduje grupę w rywalizacji i poszanowaniu używanych przyborów.

Przybory (dla 3 osób): plansza z 33 polami (można zrobić samodzielnie), 3 pionki (mogą to być ulubione zabawki lub pluszaki), 3 kostki do gry (klasyczne 1-6), 3 kostki z rysunkami konkurencji, 3 skakanki, 3 piłki do tenisa (lub inne miękkie), 3 łyżki,  piłeczki ping-pongowe.

Przebieg: Każdy z graczy posiada swój zestaw składający się z dwóch kostek: jedna klasyczna z 6 cyframi i druga z czynnościami, które należy wykonać. Sześć stron: 1 – przysiad, 2 – klaskanie naprzemienne pod kolanami, 3 – skakanka, 4 - podrzuty piłki z klaśnięciem, 5 – pajacyki, 6 – rzuty i chwyty piłki od ściany. Mogą to być symbolicznie wykonane rysunki. Uczestnicy rzucają obydwoma kostkami jednocześnie. Po tym rzucie przechodzą swoim pionkiem po planszy do miejsca, w które zostaje wskazane przez kostkę z cyfrą. Wtedy, w zależności od cyfry na której znajdzie się pionek, wykonują tyle powtórzeń czynności ruchowych. Np.: jeśli wyrzucimy 4 i skakankę, to zawodnik wykonuje 4 przeskoki przez skakankę. Jeżeli następnie rzuci 6 i przysiad, to dalej przejdzie na pole nr 10 i wykonuje 10 przysiadów. Tak z biegiem gry zwiększa się liczba wykonywanych powtórzeń. Jeżeli np.: ktoś stanie na 33 polu i będzie miał pajacyki, to po zrobieniu 33 pajacyków kończy grę.

INSTRUKCJA GRY WRAZ Z PLANSZĄ I MATERIAŁAMI DO POBRANIA NA DOLE ARTYKUŁU - POWODZENIA!

Materiały do pobrania

INSTRUKCJA GRY PLANSZA DO GRY

Udostępnij artykuł

;